Strona główna Przegródka różności Trzy lata odwagi – wpis na 3. urodziny Aktówki Kultury

Trzy lata odwagi – wpis na 3. urodziny Aktówki Kultury

Autorka: Katarzyna Goworek
0 Komentarz

Wszystkiego najlepszego Aktówko! Kiedy trzy lata temu zakładałam tego bloga nawet nie pomyślałam, że dojdę do miejsca, w którym jestem teraz. Aktówka rozwinęła się tak bardzo, że każdego dnia jestem zaskoczona. I wiem na pewno, że wiele wspaniałych wydarzeń jest przed Aktówką. I to jest najlepsze uczucie na świecie.

Trzy lata temu nawet do głowy mi nie przyszło, że będę prowadziła profil na Instagramie, że będę miała podcast. Trzy lata temu nie pomyślałam, że zainwestuję w nowe logo i identyfikację wizualną. A nawet w to, że ktoś będzie montował mi podcast.

Przede wszystkim trzy lata temu połączenie Aktówki z moim nazwiskiem, wizerunkiem czy niepełnosprawnością było pieśnią dalekiej przyszłości. Jeśli w ogóle. W tamtym momencie nie mieściło mi się to w głowie. Dopiero potem, gdy już to zrobiłam poczułam jaką to daje niesamowitą wolność, oddech i siłę. Jest o wiele prościej, spokojniej.

Nie myślałam też, że kiedykolwiek uwierzę w ten projekt tak bardzo, że będę gotowa dać możliwość odbiorcom wspierania Aktówki, także finansowo (na Patronite).

A teraz jestem tu

Po trzech latach jestem tu, gdzie nigdy nie myślałam, że będę. A jednak to się stało. I nie mam zamiaru zaprzeczać, że stało się to głównie dzięki mojej odwadze, ciężkiej pracy i codziennego mierzenia się z wątpliwościami. W mojej trzyletniej drodze niczego bym nie zmieniła. Może tylko niektóre rzeczy zrobiłabym trochę szybciej.

To, że jestem teraz w tym miejscu to nie wynik szczęścia czy zbiegu okoliczności. Ale moich działań. I oczywiście wsparciu tych, którzy zawsze mnie wspierali. Nie byłabym tu, gdzie Jestem bez moich przyjaciół i najbliższej rodziny. A także społeczności, które wspierają mnie każdego dnia. 

Bardzo za to dziękuję. Ale przede wszystkim dziękuję sobie. Dziękuję sobie za to, że się nie poddałam. Że mimo wątpliwości i przerw dążyłam do celu. Nie przestawałam wierzyć, że aktówka jest wartościowym, potrzebnym i ważnym projektem.

Idę jak burza. I każdego dnia. Jestem wdzięczna Kasi sprzed ponad trzech lat, że znalazła w sobie odwagę, by postawić pierwszy krok, a potem, że dzielnie stawiała kolejne.

Dalej zmieniaj świat Aktówko!

Rozwijaj się dalej Aktówko. Zmieniaj świat. Zmieniaj podejście Do popkultury oraz do osób z niepełnosprawnościami. Każdego dnia. Dasz radę.

Zaskakuj odbiorców i siebie. Podejmuj nowe wyzwania. I nie przestawaj wierzyć, że mówienie o (pop)kulturze jest ważne, a to, co robisz jest potrzebne. Nawet jeżeli wciąż masz tylko 200 obserwujących na Instagramie.

Życzę Ci, aby teksty były rozpoznawalne tak bardzo, jak na to zasługują. Żeby były przełomowe i stawały się asumptem do ważnych dyskusji. I pierwszym lub kolejnym krokiem do zmiany. W społeczeństwie w świecie i w ludziach.

Życzę sobie żebym nie poddawała się przy pisaniu tekstów i zawsze doprowadzała je do końca. Oraz nie przestawała wierzyć, że najlepsze wciąż czeka za rogiem.

Nie mogę się doczekać, aby sprawdzić w jakim miejscu będę za rok! Co osiągnę, jakie bariery pokonam? Jak bardzo rozwinie się Aktówka. Mam nadzieję, że będziecie wtedy z Aktówką, bo to jest niesamowita podróż.

Jak wesprzeć Aktówkę w tym ważnym dniu i na co dzień?

  • Złóż życzenia

Czego życzysz Aktówce Kultury? Skomentuj ten wpis albo daj znać w mediach społecznościowych! Może być nawet krótkie You go, Girl!

  • Poleć blog albo profil na Instagramie znajomym

Poleć znajomym profil na Instagramie albo swój ulubiony wpis na blogu. Fanom Sherlocka Holmesa poleć pierwszy odcinek podcastu o tym, kiedy Watson poznał Holmesa (wciąż jestem niesamowicie dumna z tego tytułu) albo miesiąc tematyczny – Majówka z Sherlockiem Holmesem.

  • Wesprzyj na Patronite

Na początku czerwca po namowach przyjaciół i nie tylko postanowiłam założyć profil na Patronite. Długo pracowałam nad tym, aby bonusy były ciekawe dla osób patronujących.

Do wyboru macie najróżniejsze progi, dopasowane do każdego portfela. Za wsparcie – Aktówkowe nagrody! Dodatkowe posty z recenzjami, polecajki, Aktówkowy Klub Filmowy. Oprócz tego możliwość spotkania się ze mną online czy podsunięcia mi filmu, książki czy serialu do zrecenzowania. Oczywiście, im większe tym więcej nagród, bo otrzymujesz też to, co proponuję też w niższych progach.

Wesprzyj Aktówkę Kultury na Patronie już teraz! To proste:

  1. Wejdź na profil Aktówki Kultury na Patronite
  2. Załóż konto Patrona na Patronite.pl lub zaloguj się na swoje konto Patrona/Autora
  3. Wybierz interesujący Cię próg wsparcia
  4. Wybierz sposób wsparcia czy chcesz zapłacić za miesiąc lub kilka miesięcy z góry czy wolisz, żeby kwota z określonego progu była co miesiąc pobierana z Twojej karty?
  5. GOTOWE – wspierasz Aktówkę!
  6. Wkrótce otrzymasz bonus/informację o bonusie.

Niezależnie od kwoty wsparcia dajecie mi coś najważniejszego dla każdego internetowego twórcy: spokój i oddech do tworzenia jeszcze lepszych treści, regularnie i bez spiny.

Jak widzicie możliwości wsparcia ulubionych twórców jest bardzo wiele.

Dziękuję bardzo, że jesteście z Aktówką Kultury.

Zobacz także

Daj znać, co myślisz

Ta strona używa ciasteczek. Ok, świetnie! Polityka prywatności